ГоловнаРеєстраціяВхід
      Понеділок, 29.04.2024

У "сезонах" жити файно...
Тут гостинно та охайно!
Тут сусіди - просто клас!
Тож приєднуйтесь до нас!!!
-------------- (c) Cofiko

Соціальна реклама


Коли я заселюсь в будинок
1. Після отримання документів (право власності)
2. Уже живу
3. Через кілька місяців
4. Не раніше осені
5. Через тиждень-другий
6. Після закінчення опалювального сезону (15 квітня)
7. Заселятись не збираюсь (продаю тощо)
8. Хто його знає
9. Інше
Всього проголосували: 76 поважних людей

Зараз тусується: 1
Незареєстрованих гостей: 1
... а вельмишановних хвацькозареєстрованих: 0



Realt.UA - Форум Нерухомості
Погода в Киеве

Пробки на Яндекс.Картах


Каталог сайтов OpenLinks.RU Цены на компьютеры. Объявления Украины и России.
База недвижимости Украины


Квартиры в Киеве, Снять квартиру в Киеве, Сдам квартиру, Сниму квартиру, Куплю квартиру, Продам квартиру, Квартры Киев Недвижимость 5000





Каталог сайтов: Недвижимость



Аренда квартир
МИР НЕДВИЖИМОСТИ УКРАИНЫ. Рейтинг сайтов. Доска объявлений. Рассылка объявления в агентства недвижимости Киева и Украины.

Украина онлайн
МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов MyRealty


Головна » FAQ [ Додати питання ]




Житловий комплекс "4 СЕЗОНИ" розташований в Голосіївському районі міста Києва по вулиці Онуфрія Трутенка, 3, займає площу більше 2,5 га та складається із семи 23-поверхових секцій, які об'єднані у два будинки (№1 - 4 секції та №2 - 3 секції).

Інфраструктура комплексу включає в себе житловий сектор (3-23 поверхи), офісні приміщення різного призначення (1-2 поверхи), дитячий садок та підземний паркінг.

Будинок №1 загальною площею 71 тис. кв. м. включає в себе 460 квартир площею 40 тис. кв. м., офісні приміщення площею 4 тис. кв. м. та паркінг на 138 машиномісць площею 5 тис. кв. м.

ЖК "4 СЕЗОНИ" розташований в екологічно чистому та тихому районі міста Києва. Недалеко від комплексу знаходиться парк відпочинку ім. М. Рильського, величезні лісні масиви Голосіївської паркової зони, озера та ставки.

Приблизно повинен був виглядати (але не виглядатиме) житловий комплекс "4 СЕЗОНИ" після закінчення будівництва.

Детальний план місцерозташування нашого комплексу.

Об'єкти навколо будинку (з Вікімапії). Наводимо мишею та дивимось.

Загальний план будинку №1 з нумерацією квартир. Розглянемо ближче будинок №1:

План типового поверху секції З, детальніше 1-й поверх, 2-й поверх, 3-12 поверх, 13-21 поверх... а також детальні плани квартир у секції З.

План типового поверху секції А,
детальніше 1-й поверх, 2-й поверх, 3-12 поверх, 13-21 поверх... а також детальні плани квартир у секції А.

План типового поверху секції Ж, детальніше 1-й поверх, 2-й поверх, 3-12 поверх, 13-21 поверх... а також детальні плани квартир у секції Ж.

План типового поверху секції Г, детальніше 1-й поверх, 2-й поверх, 3-12 поверх, 13-21 поверх... а також детальні плани квартир у секції Г.

Загальний план паркінгу будинку №1.

Генплан прибудинкової території.

Проектна декларація: сторінка 1 та сторінка 2
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Загальний план будинку №2.
А тепер розглянемо ближче будинок №2:

План типового поверху секції Б, і детальніше з плануваннями

План типового поверху секції В, і детальніше з плануваннями

План типового поверху секції Д, і детальніше з плануваннями


Зразок попереднього договору інвестора: сторінка 1 та сторінка 2



1. Комплекс знаходиться на території колишньої військової частини і оточений промзоною та студентськими гуртожитками. Інфраструктура дуже слабко розвинута, зокрема поблизу немає ні єдиної школи, аптеки, автомийки, розважального центру тощо.
2. Мініатюрний двір, з трьох сторін оточений 70-метровими стінами - будинком №1 та №2. В дворі затримуються вихлопні гази автомобілів із наземної - та підземної - стоянок. Так як у радіусі кількох сотень метрів з коляскою прогулятись нІде, у дворі буде явно тісно. Особливо після введення в експлуатацію будинку №2, у якого двір як поняття відсутній.
3. Якість будівництва хоч і порівнювана (або в деяких випадках навіть краща) з конкурентами, звертає на себе увагу в першу чергу максимально бюджетним виконанням. Це стосується як фасаду, так і дверей в холодних коридорах, так і плитки в МОПах.
4. Так як "4 сезони" - найдешевший проект на Правому березі Києва, велика частина жильців може бути проти покращень в комплексі, якщо ці покращення вимагатимуть додаткових витрат з їхньої ж кишені (а інших джерел фінансування не передбачається).
5. Забудовник нав'язує свою власну обслуговуючу організацію із тарифами, які не влаштовують переважну більшість жильців комплексу (див форум і голосувалки).
6. При цьому можливості боротьби із забудовником та/або обслуговуючою організацією лімітовані, зокрема через те, що колишня ініціативна група розпалась і більшою мірою розселилась у інші будинки міста Києва.
7. Пасажирські ліфти відверто маленькі (4 людей туди помістяться лише без верхньої одежі) і на 23 поверхи та 450+ квартир їхня кількість та розмір є недостатніми.
8. Кількість підземних+надземних паркомісць нижча за нормативні величини, з розрахунку 1 паркомісце на 3 квартири. За межами комплексу можливості для парковки обмежені. Крім поодиноких місць у прилеглих гаражних кооперативах, є лише теоретична можливість паркуватись вздовж вул. Трутенко, по якій в останній рік відчутно пожвавився рух.
9. В прямій близькості від будинку №1 - нічний клуб "Саксон" зі специфічною (студентською) публікою.
10. Нежитлові приміщення на 1-2 поверхах організовані не за принципом "що потрібно комплексу". Зокрема, передбачається наявність благочинної організації, офісу компанії "Меридіан-2005" тощо, що ніяким чином не задовільняє потреб жильців комплексу, а лише перевантажуватиме комплекс додатковими машино- та "пасажиро"-потоками.

Загалом, типова свічка економ-класу, з близькістю до метро і (поки що) хорошими краєвидами з вікна. "Поки що" - до завершення монолітних робіт буд №2 (південний напрямок, 2012-2013 роки), повної евакуації військової частини і забудови прилеглої території (західний напрямок, 2013+ роки), відселення гаражного кооперативу, земля під яким у оренді (східний напрямок, дата невідома).


Інфраструктура мікрорайону, де знаходиться наш будинок, включає в себе багато торгівельно-розважальних, офісних та інших корисних комплексів, серед яких варто виділити: ТРЦ "Магелан", "Metro", "Епіцентр", "Нова лінія", Національний виставковий центр "Експоцентр", Іподром, Картинг-центр, Льодовий стадіон та інші, а зовсім поруч з комплексом знаходяться:

1. Супермаркет "Перекресток". Метрів 250.

2. Кафе-бар "Шампіньйон". Метрів 200.

3. Фаст-фуд "Суп-хаус". Метрів 250. До речі, досить пристойний для фаст-фуда.

4. Нічний розважальний клуб "Саксон". Метрів 200.
5. О, станція метро "Васильківська". Метрів 300 biggrin
6. Поштове відділення 03022. Метрів 50.

7. Корпуси Академії СБУ та Київського Національного Університету (метрах в 200-400), Інституту Гідротехніки та Меліорації (метрах в 600).

8. Автошкола "Унісерв". 300 метрів.

9. Райффайзен Банк Аваль та Ощадний Банк - порядка 300м, банки "Київ", "Таврика" порядка 1 км. АТМ Приватбанку в 450м.
10. Гаражі і шиномонтаж - навіть напевно ближче, ніж хотілося б smile
11. Приватний нотаріус - 100м.

12. Хімчистка одягу "Оксамит" - 1км.

13. Інтернет-магазин приставок та ігр - 800м.

14. Онкоцентр (до 1 км).

15. Приймальний пункт хімчистки "Оксамит" - 500м.

16. Офіс кур'єрської компанії "Нова пошта" - через дорогу.

17. Автосалон Daewoo - 150м.



1. Визначаєтесь з тим, що Вам цікаво. Підбирайте кілька варіантів, бо кількість квартир постійно зменшується і потрібних Вам планувань може і не бути (наприклад, 3г).

2. Зідзвонюєтесь з відділом продаж УМК за телефонами 230-21-07 (08), призначаєте дату/час/місце зустрічі.

3. Якщо хочете подивитись на місці - підходите на об'єкт (оптимально в суботу біля обіду), будете мати можливість оглянути зсередини стан квартир, які уже підрихтовані. Краще про таку зустріч домовлятись зарання (телефони - в УМК або пишіть нам приватні повідомлення).

4. Після обговорення усіх питань на місці підписуєте попередній договір (його зразок трохи вище). Якщо оплачуєте 100% вартості квартири зразу, то у Вас 5 днів на проплату після підписання (або більше - як домовитесь). Оплата йде виключно через банк і у гривні. Після 100% оплати отримуєте відповідну довідку з УМК. Все, ціну більше не підвищать.
Якщо проплачуєте в розстрочку, то ціну після попереднього увідомлення можуть підвищити. Бачите, що в країні робиться. Більше того, в розстрочку навряд чи домовитесь про знижку...

5. Як тільки виходимо на фінішну пряму і будинок здається в експлуатацію, підписується остаточний договір. При цьому Ви доплачуєте 1% держмито і 1% у пенсійний фонд. Більше прихованих платежів немає. Ага, хіба що банківська комісія у 0.1% (до 300грн) при безпосередній оплаті квартири.

6. Якщо БТІ наміряє відхилення у площі квартири більше, ніж 3% від планових, то зацікавлена сторона (Ви чи УМК) компенсує різницю у вартості іншій стороні. До 3% зміни безплатні.

7. Питання перепланування квартири вирішуються навіть до здачі будинку. У нас відповідна гілка форуму на це є.

Задавайте питання у відділі продаж або тут на форумі. З "Веранди" можна писати навіть без попередньої реєстрації.

Телефони відділу продаж ТОВ "УМК": 230-21-07, 230-21-08, 050-381-82-11.


Вартість квартири розраховується з поточної ціни мінус знижка помножено на коефіцієнт поверховості.

Пояснюємо:

Базова вартість квартир:

1-кімнатної - 12900 грн/м2.
2-кімнатної - 11340 грн/м2.
3-кімнатної - 10800 грн/м2.
двохрівневої квартири - 13345 грн/м2.
(з 2011 року чинні інші, дещо вищі, ціни - звертайтесь у відділ продаж)

Коефіцієнти поверховості:

3 поверх - 0,95;
4-13 поверх - 1,05;
14 поверх - 1,04;
15 поверх - 1,03;
16 поверх - 1,02;
17 поверх - 1,01;
18 поверх - 1,00;
19 поверх - 0,99;
20 поверх - 0,98;
21 поверх - 0,97;

Відповідно, якщо Ви примірюєтесь на 125-метрову трьошку на 19-му поверсі і поточний розмір знижки складає 13%, то ціна буде розраховуватись таким чином:

С=125,0*10800*0,87*0,99=1 162 755 грн, де:

125,0 - площа квартири, яку Ви хочете купити;
10800 - вартість квадратного метра Вашої майбутньої квартири;
0,87 - поправочний коефіцієнт, який враховує знижку 13%;
0,99 - коефіцієнт поверховості.

Базова вартість паркомісця - 195.000 грн.

Колега Ludmila склала прекрасну табличку по розрахунку вартості квартири (посекційно, по стояках і по плануваннях). Користуємось.

Динаміка цін наступна:
- знижка 15% з 2008 року до 6 червня 2009
- знижка 25% з 6 червня 2009 до 1 вересня 2009, "літня акція"
- знижка 20% з 2 вересня 2009 до 15 вересня 2009
- знижка 15% з 16 вересня 2009 до 30 вересня 2009
- знижка 13% з 1 жовтня 2009 до 04 лютого 2010

- знижка 25% з 4 лютого по 1 квітня 2010
- знижка 20% з 1 квітня 2010... а потім слід згубився, пішли індивідуальні схеми



Голосіївський Національний Парк.

Його територія є частиною природнього лісу, який оточував Київ з півдня. Місцевість Голосієво відома тим, що в 1631 г. Києво-Печерський архімандрит Петро Могила заклав тут перший із відомих в Україні рукотворний парк в межах монастирського володіння. Він також збудував тут церкву на ім'я св. Великомученика Іоанна Сочавського, який походив з рідної йому Молдавії. Нарешті, Петро Могила заклав тут дім для себе, розбив сад та заcнував монастир (зараз ця територія входить до складу ботанічного саду Національної аграрної академії). Монастир знаходився серед великого масиву лісу, який також належав до Лаври. З часом зелені насадження злились із оточуючим лісом та не зберегли своєї ідентичності.



Голосіїв - історична місцевість. Походження цієї назви достеменно невідомо. Але відомо, що принаймні з давньоруських часів її територія являла собою майже суцільний лісовий масив, який знаходився на південно-західних підступах до Києва.

У  1941 р. по території Голосіївського лісу проходила лінія оборони Києва. У серпні 1941 року фашистські війська підступили до Мишоловки та Голосіївського лісу. Регулярні війська та загони студентів-ополченців сільськогосподарського та лісотехнічного інститутів тримали оборону і 11-13 серпня німецькі війська були зупинені і відкинуті майже до попереднього рубежу укріпрайону. З тих часів збереглись окопи на гребені пагорба, що заходить у глибину лісу, поряд у 1972 році було встановлено пам'ятний знак (пам'ятка історії, рішення Київського міськвиконкому від 17.11.87 р. № 1112). У 1965 році на території Голосіївського парку було встановлено пам'ятник учасникам оборони Києва 1941 року у вигляді гранітної стели (архітектор В. Л. Суворов).

В 1957 г. на базі існуючого лісового масиву закладений Голосіївський парк, який названий іменем видатного українського поета Максима Рильського. Архітектори Вадим Ладний, З.Г.Хлєбніков, інженер Н.В.Пестряков.



Голосіївський парк оголошений пам'яткою садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення постановою Ради Міністрів УРСР від 29.01.60 р. №105, перезатверджений постановою колегії Держкомприроди УРСР від 30.08.90 р. №18.

Указом Президента України № 794/2007 від 27 серпня 2007 р. було утворено національний природний парк "Голосіївський" площею 4521,29 гектара з підпорядкуванням його Міністерству охорони навколишнього природного середовища України.



Композиційну вісь складає каскад із 4-х озер вздовж Оріхуватської долини. Озера оснащені лодочними станціями та оглядовими площадками. Голосіївський парк функціонує як парк природи та відпочинку, має мережу доріжок. На території є спортивні та дитячі площадки, атракціони, бібліотека, Зелений театр.

За плануванням парк розбитий на декілька ділянок - регулярного стилю, природного (пейзажного) стилю, лісопарк, є відносно збережені лісові ділянки. В озелененні використані ялівець козацький, туя, формові екземпляри граба, ялинка звичайна, ялинка колюча срібна, верба плакуча, тополя пірамідальна. На ділянках пейзажного стилю розміщені чисельні галявини, алеї із дуба північного (червоного), берези, клена сріблястого (цукристого). Одиночно зустрічаються платан східний, бук, явір, біла акація.



Лісопаркові ділянки, що прилягають до паркової частини, являють собою культури дуба впереміш із молодим грабом і чагарниками (бруслина європейська, свидина, крушина). Ближче до шосе розташовані смуги світлолюбних порід - берези та робінії звичайної (білої акації). В трав’яному покриві переважають види-антропофіли (ті, що миряться з впливом людини) та лісові види, які виносять витоптування та освітлення. Домінуючим тут є тонконіг дібровий та гравілат міський. У менш доступних ділянках парку, які рідше відвідуються, зберігся дубово-грабовий ліс, близький за характером до Голосіївського. Тут збереглися вікові дуби та граби. Порівняно багатою є фауна таких лісових ділянок. Із ссавців тут можна зустріти куницю лісову, білку звичайну, різні види мишоподібних гризунів. На дні балок розміщені вільшаки, які у зв'язку із значним обводненням території найкраще збереглися. Вік вільхи - 70-80 років, висота дерев до 24 м, діаметр стовбурів - до 32 см. У трав’яному покриві вільшаку переважають осока гостровидна, місцями - очерет. На ставках зростають водні рослини. Серед них особливо слід відзначити водяний горіх плаваючий, занесений до Червоної книги України.



Для дубово-грабових та грабових ділянок характерне багатство гарноквітучих коротковегетативних весняних багаторічників - ефемероїдів. Серед них досить поширені анемона жовтецева, ряст ущільнений, трохи менше - ріст порожистий, фрагментарно - проліска дволиста, зубниця бульбиста.
Під рекреаційним впливом на місці дубових лісів орляково-конвалієвих нині сформувалися злакові дубові ліси. Подекуди в парку збереглись старі, віком понад 300 років, дуби та липи.
Як і в інших дубово-грабових лісах поблизу Києва, тут відбувається поступове витіснення більш світлолюбних дуба та ясена тіньовитривалими породами - насамперед грабом. У складі старих дубово-грабових лісів дуб не поновлюється - розвиваються клен гостролистий та польовий.



Голосіївський ліс є частиною колишнього природного масиву. Тут майже не відчувається втручання людини. Будь-які елементи штучного планування не спостерігаються. У Голосіївському лісі є значна кількість рідкісних та малопоширених видів рослин. Це занесені до Червоної книги України булатка довголиста, коручка морозниковидна, лілія лісова, любка дволиста, підсніжник звичайний.
З парнокопитних тут постійно мешкає тільки козуля європейська. З рідкісних видів тварин, занесених до Червоної книги України, тут збереглися барсук, горностай, кутора мала, мідянка, з регіонально рідкісних - нетопир малий, голуб-синяк.





Від нашого комплексу до центру міста (напр. Бесарабська площа, 8.2 км по спідометру - в будній день на машині до 15-20 хвилин руху).
Є кілька маршрутів, але найзручніше добиратись наступним шляхом: пров. Охтирський - вул. Кайсарова - вул Кіровоградська - вул. Грінченка... а далі на Ваш вибір.


http://www.picatom.com/14/img/Trutenko1-1.jpg
На вказаних вулицях пробок не буває в житті, по Кайсарова рух в 4 смуги, а перший світлофор аж на Червонозоряному проспекті. Через Голосіївський проспект/Московську площу їхати довше по відстані і по часу (перевантажені дороги навіть після реконструкції і маса світлофорів).

За рахунок того, що в нас є практично прямий виїзд на вул. Кіровоградську, ми в цьому відношенні у кращому положенні, ніж навіть сусіди із, скажімо, Парк Авеню, де виїзд можливий по єдиному і дуже незручному та перевантаженому маршруту:


http://www.picatom.com/14/img/Park_Avenue1-1.jpg


Схема Московської площі після її реконструкції (для ілюстрації верхньої картинки - лівого повороту на Московській площі не передбачено):


http://www.picatom.com/14/img/Moscow_square1-1.jpg



Станція метро "Васильківська" (у 300 метрах від входу в комплекс "4 сезони") здана 15 грудня 2010 року після багаторічної епопеї будівництва та його заморозки через фінансові та політичні причини.
Станом на початок 2011 року це кінцева станція "синьої" гілки метро. Роботи щодо подовження гілки до ст.м. "Виставковий центр" тривають.
Станція "Васильківська" - односклепінна, мілкого залягання. Ходють ліфти :)



Розташована акурат на Амурській площі. Зав'язана на ряд маршрутів громадського транспорту (зокрема, автобуси та тролейбуси із Жулян, Теремків та прилеглих районів), а також деякий приміський транспорт (ходять байки про маршрутки із Білої Церкви).
Через кілька років планується, що оточуючий мікрорайон зміниться до невпізнаваності, як це часто трапляється із тими кварталами, куди (нарешті) підтягнули метро. Поживемо-побачимо.


"4 сезони" розташовані внутрішньоквартально, тобто на віддалі від шуму, газів і пилюки, які є неодмінним атрибутом будь-якого будинку, що примикає до вулиці.
Із території комплексу є два незалежні виїзди - на Трутенко (в сторону центру) та на Ломоносова (в сторону Льодового Палацу).
До метро менше півкілометра, тобто кілька хвилин пішки. Так як станція не прямо під під'їздом, комплекс вдало захищений від супутніх проблем (кінцеві зупинки маршруток, ряд лотків із шаурмою та іншими чебуреками).
Наочне зображення: (1 - перший будинок, 2 - другий будинок, Д - дитячий садок, О - офісний центр, М - станція метро. Територія комплексу схематично обнесена темно-зеленою лінією).



1-10 11-14



Де? А отут:
http://pics.livejournal.com/tov_tob/pic/002e3ea7
Фото клікабельне, можна збільшувати.

Пояснення.
На вищезгаданій панорамі видно (орієнтовно) оцю частину Києва (центр, Печерськ, Голосіївський парк, частково Дніпро і лівий берег):
Скріншот із Google Earth, висота 999м. Справа - Голосіївський парк, зверху - Дніпро.





Київ ділиться Дніпром на дві частини - лівобережну та правобережну.

На Лівому березі знаходяться майже виключно житлові масиви (Харківський, Позняки, Дарниця, Березняки, Троєщина тощо). Характеризується високою щільністю будинків, більшість з яких - панельні. Нездорову славу набуло і транспортне сполучення лівобережної частини з центром Києва, який знаходиться відповідно на Правому березі. Так, через Дніпро перекинуті 4 автомобільні мости, які хронічно перевантажені.

Правий берег - історична (більш респектабельна) частина міста, діловий та адміністративний центр. На цьому березі є теж крупні спальні масиви - Оболонь, Виноградар, Борщагівка, Теремки...

Так от, "4 сезони" знаходяться на півдорозі між центром міста та спальним масивом Теремки.

Це має наступні переваги:
- за рахунок близькості до центру туди зручно добиратись
- так як мікрорайон не має ніякого відношення до спальних масивів, між будинками не тісно і у вікна не заглядають сусіди.
Це в двох словах.

Внизу - супутниковий знімок Києва (червона ламана лінія - межі міської забудови, букви М - станції метро, червоною стрілкою внизу показане місцерозташування "4 сезонів". Центр - в місці перетину гілок метро):



Нарешті, ще одна діаграма: червона лінія по центру - Хрещатик. Синя ламана крива - так звана Окружна дорога. Чому "так звана"? Поселитесь в Києві, будете знати :)




Перепланування до здачі несе в собі ряд переваг:

- зміна буде затверджена в БТІ і потім не прийдеться оббивати пороги різних інстанцій місяцями для її затвердження;

- не прийдеться руйнувати існуючі перегородки і витрачати час та гроші

- банальна зручність (відсутність необхідності шукати цеглу, доставляти її собі на поверх і т.д.)

Послідовність дій для перепланування до здачі квартири:

1. Оплатити 100% вартості квартири і отримати у відділі продаж УМК довідку, яка це підтверджує.

2. Підготувати ескіз перепланування Вашої квартири (в спеціалізованій програмі або будь-яким іншим наглядним способом).

3. Написати заяву на ім'я Кондратенко В.В. з проханням дозволити перепланувати Вашу квартиру, згідно з прикладеним ескізом. Підписати заяву в УМК.

4. Надати в офіс Меридіану-2005 на Васильківській довідку про 100% оплату (копію) та підписану заяву про перепланування.

5. Підписати заяву на перепланування (подібну до уже написаної, але тепер уже на ім'я виконавчого директора ТОВ "Меридіан-2005" Петренко П.В.)

6. Узгодити з головним архітектором Подаревським Валентином Вадимовичем проект перепланування з винесенням усіх розмірів на уточнений план.

7. Оплати вартість внесення змін в технічну документацію ( порядка 2...5 тис. грн)

8. Після внесення змін у проектну документацію підписати заяву щодо того, що з остаточним переплануванням згідний.

 9. Пересвідчитись в тому, що на об'єкті необхідну документацію отримали (Тхорик В.В.). 

Якщо перегородки вже закладені, то до ескізу перепланування треба додати демонтажний план, попередньо узгодивши можливість такого перепланування в особистій бесіді з тим же виконавчим директором ТОВ "Меридіан-2005" Петренко П.В., оскільки у повністю відбудованій квартирі рішення по зносу перегородок має цілком реальний шанс бути відхиленим. Отримавши згоду, йдемо за стандартним маршрутом під пунктами 6-9. Безпосередньо перед зносом перегородок згідно складеного кошторису сплачуємо суму грошей, що відповідає вартості демонтажу, монтажу, переносу електрики, водопроводу, нанесення штукатурки тощо.


Наш комплекс знаходиться в Голосіївському районі, чітко на межі історичних місцевостей Ширма і Голосієво. Близько також знаходяться Жуляни (не село, а власне місцевість). Значить, історія району…

Голосієво: звідки походить назва, достеменно невідомо. Відкидаємо занадто очевидну версію про «голу» землю, на якій щось «сіяли». Голої землі там ніколи толком не було, а весь район був вкритий прадавніми лісами на десятки тисяч гектарів, гордим спадкоємцем яких тепер є безмежний Голосіївський парк. Так от, існує легенда, яка зв’язує в єдине ціле Голосієво, Добрий Шлях та Цимбалів Яр. На Доброму Шляху у свій час проводжали чумаків у дальню дорогу. При цьому в Цимбаловому яру грали народні музиканти (здогадайтесь, на чому), а в Голосіївському лісі плакали-голосили жінки та сестри чумаків…

Ширма: назва місцевості народного походження і виникла давно. Деякі дослідники вважають, що вона пов‘язана з «шир‘ю» — широким простором між лісовими масивами. Втім, існує думка, що назва позначала хащі, що вставали перед подорожніми «ширмою» — заслон. Згідно з іншими джерелами, назва Ширми походить від прізвища господаря саду (Ширма або Ширман), що існував на той час у цій місцевості.

Ширма інтенсивно забудовувалась з першої третини ХХ століття (обабіч вулиці та провулку Пролетарських), сучасне планування та забудова (переважно одноповерхова садибна) здійснювалася з кінця 1940-х років до середини 1950-х років. Сучасні назви вулиць і провулків Ширми (загалом 30) надані у 1953-59 роках.

Жуляни: дуже давнє поселення. Воно виникло на тому місці, де, згідно з легендами, існувало капище древньослов’янської богині Желі. Від цього імені також походять імена «жаль» і «желание». Згідно з легендою, вся оточуюча місцевість отримала народну назву «Желань». А потім і поселення людей стало називатись Желань (або Жилань).

Є й інша версія: після того, як колись прийшли туди люди обживати місцевість, її й назвали відповідно :). Що цікавіше, зараз там протікає річка Жилка.

В кінці-кінців, у Києві є вулиця Жилянська, яка отримала цю назву ще в 1837р, але місцевість згідно з чиєюсь забаганкою «зверху» назвали «Жуляни». Напевно, в честь якихось «жуліків» :)

Площа Амурська виникла у 20-30 роках минулого століття як площа без назви. Сучасна назва вживається з 70-х років. Говорять, що стала вона власне Амурською після того, як дружина одного з партійних функціонерів відпочивала на Амурі та Байкалі. Точного підтвердження цьому, звичайно, немає.

Взагалі, більшість топонімічних назв у Києві присвоюються згідно з виробленою у 1866 р. стратегією віце-губернатора М. Гессе, який вирішив нарешті привести до спільного знаменника досить хаотичнее найменування вулиць та місцевостей.

Трошки історії:

«Голосіїв» з гадується в 1541 році як володіння Києво-Печерської Лаври, в 1617 році як хутір Голосіївський. В 1-й половині XVII сторіччя, Київський митрополит Петро Могила заснував тут монастир (так звана «пустощ», «пустинь»). Голосіїв став дачною місцевістю церковної знаті.

У другій половині ХІХ ст. і особливо в останнє 10-річчя почалося інтенсивне заселення цього району. Цьому сприяло розширення зв'язків з півднем через Великий Васильківський шлях, який проходив Деміївкою, а також близьке розташування залізниці Київ -Курськ - Москва та будівництво відповідної інфраструктури.

В районі існують проспект, вулиця, площа і провулок Голосіївські.

Гімн Голосіївського району

Музика Володимира Домшинського
Слова Вадима Крищенка

Голосіївська зоря

Це місце стріч для мене і для тебе,
На хліб та сіль запрошує всіх нас.
Район мій – ніби усмішка зелена
І голос гордих звершень водночас.

Пройти шляхом історії не близько
Поміж подій, і постатей, і дат.
Стрічає в парку, посміхнувшись, Рильський,
Щоб для вітання руку нам подать.

Приспів:

Голосієво, Голосієво –
Вічна Києва краса,
Зорями земля засіяна
І найвищі небеса.

Голосієво, Голосієво –
Це натхнення Божа мить,
Наче пісня моя недоспівана,
Котру треба покорить

Голосієво, Голосієво –
Гордість Києва і краса.


Район – як вулик молодої зміни,
І ветеранів гвардія стара.
У синьо-жовту стрічку України
Вплітають нитку правди і добра.

Високе небо дивиться в обличчя,
Звук висі передавши дзвонарю,
Щоб кожній долі запалить навічно
Невгасну Голосіївську зорю.

Приспів.

________________________________________________________________________________________

Ну і, нарешті, трошки прадавньої історії місцевості:

8-6 тис. до н.е.

Стоянка епохи мезоліта в урочищі Перетічок в долині річки Віта (територія сучасної Чапаєвки)

4-3 тис. до н.е.

Неолітичне поселення (трипільська культура) на території сучасної Чапаєвки на високому (80 м) березі р. Віта. Знайдено фрагмент кераміки з відбитком зерна культурного ячменю. Найдавніша знахідка на території України, що засвідчує заняття хліборобством трипільцями! Поселення займало площу понад 10 тис. м2.

VI-V ст. до н.е.

"Хотівське городище" - скіфське поселення поблизу Феофанії. В 1966 році знайдено безкурганний могильник цього поселення поблизу с. Пирогово.

VI-IV ст. до н.е.

Відшукано сліди "підгірцевої" культури в поселені поблизу с. Підгірці. Знайдено скіфські мечі та бронзові наконечники стріл на території Мишоловки.

III ст. до н.е. - I ст. н.е.

"Зарубинські" поселення ранніх слов`ян (від с. Зарубинці) в районі с. Пирогова, Чапаєвки, Ходосівки, Лютежу. Велике поселення на березі Дніпра поблизу Корчуватого.


1-10 11-14


  Усі права застережено   © 2024 4-best.org
Хостинг від uCoz